Tradiční ocenění Fincentrum Banka roku se inspiruje dílem Karla Teige

Po úspěšných deseti letech existence nabírá Fincentrum Banka roku nový směr – alespoň v oblasti kreativního zpracování. V rámci nového konceptu bude využito propojení s kulturní platformou. Fincentrum Banka roku tak bude v příštích deseti letech vždy graficky inspirována vybraným umělcem, který měl významný přínos pro historii či současnost českého umění. Nový kreativní koncept bude udávat podobu ocenění v celé druhé dekádě ocenění (tedy pro ročníky 2012 až 2021).

Letošní ocenění Fincentrum Banka roku je inspirováno dílem českého kritika, teoretika umění, výtvarného umělce, publicisty a překladatele Karla Teige.

Karel Teige a jeho dílo se staly inspirací pro nové webové stránky ocenění, pro pozvánky a ostatní tiskové materiály, pro inzertní kampaň v titulech mediálních partnerů a ovlivní také celkovou podobu a scénář slavnostního večera. Grafický design letošního ročníku zpracovala kreativní agentura LA TAUPE.

„Fincentrum Banka roku byla prvním skutečně významným oceněním finančních institucí v České republice. Přestože za deset let jeho historie vznikla řada dalších hodnocení a anket, ta pravá „Banka roku“ je jen jedna. Jsem přesvědčen, že také díky novému kreativnímu konceptu bude Fincentrum Banka roku bavit finanční instituce a jejich klienty i v dalších deseti letech své historie,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru ocenění.

Fincentrum Banka roku je nejsledovanějším hodnocením finančních produktů, které sleduje široká veřejnost a aktivně s ním pracují i hodnocené finanční instituce. Jedenáctý ročník ocenění vyvrcholí v Paláci Žofín dne 13. listopadu 2012. 

Více informací o ocenění a ukázku nového designu naleznete na www.bankaroku.cz.